Aquapeel

Aquapeel cilde herhangi bir sıkma işlemi uygulanmadan, tahribat yapmadan, su basıncı ve vakum ucu kullanılarak medikal cilt bakımı sağlayan bir sistemdir. Cildin derinlemesine temizlenmesini ve dezenfeksiyonunu sağlar.Basınç ve vakum teknolojisi tek başlıkta toplayan cihaz ölü dokuları kaldırır, cildi alt katmanlarına kadar dezenfekte eder. Sonrasında uygulanan cilt bakım ürünlerinden ve tedavilerden maksimum fayda elde edilmesini sağlar.

1.Adım:Temizleme ve  Peeling :İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon  cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılması sağlanır.

2.Adım: Ekstraksiyon: İçeriğinde düşük oranda bulunan SA (Salisilik asit) solüsyon cildin ihtiyacına göre 5-10 dakika uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar salisilik asitin emilmesini sağlanır. Bir çok iltihabı cilt rahatsızlığına sebep olan çoğu bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesi sağlanır.

3.Adım – Hidrasyon & Beslenme: Bu aşamada ise nemlendirici solüsyon cilde uygulanır, nemlenme ve sıkılaşma sağlanır.

Aquapeel medikal cilt bakımı sonrasında, mükemmel bir şekilde temizlenmiş ve arındırılmış cilde, uygun görülen ürünler gönül rahatlığı ile uygulanabilir.